Opakowania do dań z food trucka. Które wybrać?
Opakowania jednorazowe są najpopularniejszym wyborem, ponieważ są wygodne i łatwe w użyciu. Jednakże istnieją kwestie, które należy wziąć pod uwagę, wybierając opakowania do food trucków. W tym artykule przedstawimy kilka opcji opakowań, które sprawdzą się idealnie w przypadku dań z food trucka.
Czytaj
NAJNOWSZY POST
Letnie rozwiązania dla gastronomii - jak zaopatrzyć swój lokal w jednorazowe opakowania i akcesoria?
Wraz za nadejściem sezonu letniego, wiele osób decyduje się na spożywanie posiłków w plenerze. Właściciele sklepów gastronomicznych i lodziarni muszą zatem zadbać o odpowiednie opakowania i akcesoria, aby sprostać potrzebom swoich klientów.
Czytaj
Jakie naczynia jednorazowe można podgrzewać w mikrofali
Od wielu lat kuchenka mikrofalowa jest nieodłącznym elementem kuchni w wielu gospodarstwach domowych na całym świecie. Chociaż używanie kuchenki mikrofalowej nie powinno być codziennością dla punktów gastronomicznych, to jej pomoc w przygotowaniu niektórych elementów dania może okazać się nieoceniona. Ta wyjątkowa technologia pozwala na szybkie i skuteczne podgrzanie i gotowanie posiłków, co pozwala oszczędzić czas i energię.
Czytaj
Najlepsze rozwiązania w pakowaniu jedzenia dla gastronomii
Zastanawiasz się, czy opakowania, z których korzystasz w swoim lokalu, są odpowiednie? A może dopiero stoisz przed podjęciem decyzji, w czym najlepiej zaserwować potrawy klientom? Dowiedz się, co najlepiej sprawdzi się do pakowania jedzenia w gastronomii.
Czytaj
Różne rodzaje opakowań na torty dla cukierni - jakie wybrać
Wybór odpowiedniego opakowania na torty oraz inne ciasta to wbrew pozorom nie jest prosty wybór. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem opakowania na ten wypiek, zależności, na jakich zaletach takiego opakowania nam zależy oraz jaki rodzaj tortu planujemy do niego spakować.
Czytaj
Znaki ekologiczne na opakowaniach – co oznaczają?
Jak interpretować symbole ekologiczne? Jakie są ich rodzaje i czy warto zwracać na nie uwagę? Niejednokrotnie napotykamy na opakowaniach wielu produktów na znaki, które opisują ich cechy charakterystyczne, ale czy umiemy je prawidłowo odczytać?
Czytaj
Jakie naczynia jednorazowe przydadzą się podczas imprez?
Jednorazowe naczynia to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcesz tracić czasu na zmywanie po imprezie. Wbrew pozorom, mogą być całkiem praktyczne. Wystarczy, że kupisz kilka opakowań i gotowe!
Czytaj
Jak długo jeszcze będzie można stosować opakowania styropianowe
Dyrektywa Unijna SUP ogranicza obrót niektórych opakowań jednorazowych, w tym opakowań styropianowych. Do kiedy można z nich korzystać i czy istnieją jakieś alternatywy?
Czytaj
SERWETKI PAPIEROWE
Serwetki papierowe powinny znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym i nie tylko. Świetnie sprawdzają się do dekoracji i nakrycia stołu na przyjęcia, czy innego rodzaju okoliczności. To jednak niejedyne zastosowanie serwetek papierowych.
Czytaj
RODZAJE OPAKOWAŃ EKOLOGICZNYCH
Jakie rodzaje opakowań są naprawdę ekologiczne i jak się dzielą. Czy warto korzystać z opakowań ekologicznych? Jaką rolę opakowania ekologiczne pełnią na rynku gastronomicznym.
Czytaj
SEGREGACJA ŚMIECI
Proste nawyki, takie jak segregacja śmieci wiele nas nie kosztują, a tak naprawdę zyskujemy na nich wszyscy, zwłaszcza nasze środowisko.
Czytaj
PRZEWODNIK PO PRODUKTACH : PS , PE (PLASTIK CZĘŚĆ II)
Trzy popularne warianty PS stosowane w produktach jednorazowych oraz PE, które ma wysoką elastyczność na temperatury i może wytrzymać niskie temperatury.
Czytaj
PRZEWODNIK PO PRODUKTACH : PET (PLASTIK CZĘŚĆ I)
Istnieje kilka rodzajów tworzyw sztucznych, z których można wytwarzać produkty do pakowania żywności i torby na zakupy. Jeśli chodzi o używanie plastiku, to najważniejsze jest, aby nigdy nie używać opakowania do czegokolwiek innego, niż jest do tego przeznaczone.
Czytaj
CZY WARTO KUPOWAĆ OPAKOWANIA FOLIOWE?
Przechowywanie produktów, zabezpieczanie sprzętów, pakowanie – opakowania foliowe mają wiele zastosowań. Dlaczego są takie popularne? Jakie cechy mają opakowania foliowe ? Co warto wiedzieć na ich temat?
Czytaj
ZERO WASTE. CZYM JEST I DLACZEGO WARTO O NIM POMYŚLEĆ?
Zero Waste, czym jest? To idea, która wpisuje się w ekologiczny sposób życia, który nie jest chwilową modą, a realną potrzebą cywlizacyjną. Jednak czym dokładnie jest styl życia w rytmie Zero Waste i czy kupienie eko-produktów w sklepie to już wystarczający ruch?
Czytaj
TO KONIEC JEDNORAZOWYCH OPAKOWAŃ Z TWORZYW SZTUCZNYCH W UE
Dla branży opakowań gastronomicznych oznacza to wymóg usunięcia z oferty określonych pojemników jednorazowych, które są przeznaczone głównie do przechowywania żywności i napojów, oraz produktów z tzw. oksydegradowalnych tworzyw sztucznych.
Czytaj