PRZEWODNIK PO PRODUKTACH : PS , PE (PLASTIK CZĘŚĆ II)

 

Wybierz odpowiedni plastik do odpowiedniego zastosowania cd.

Jako profesjonalna hurtownia opakowań gastronomicznych oferujemy produkty wykonane z tworzywa sztucznego, które wyróżniają się:

W asortymencie naszej hurtowni możesz znaleźć akcesoria gastronomiczne wykonane z różnych rodzajów plastików. Szeroki wybór oferty sprawia, że z pewnością każdy znajdzie produkty dostosowane do swoich potrzeb.

Cechą charakterystyczną naszych produktów jest wysoka jakość, która idzie w parze z bardzo niską ceną. Interesuje Cię cennik produktów, które mamy w ofercie? Wszystkie szczegółowe informacje możesz znaleźć przy każdym produkcie w naszym sklepie online.

Opakowania wykonane z polistyrenu, a może z polietylenu? Sprawdź, która opcja będzie dla Twojego lokalu gastronomicznego lepszym rozwiązaniem.
 

1. PS (Polistyren)  jest popularnym i tanim tworzywem termoplastycznym z etylobenzenu. Plastik PS to mocny i przezroczysty plastik. PS występuje zarówno w postaci skrystalizowanej, jak i nieskrystalizowanej, przy czym skrystalizowany PS jest bardziej przezroczysty, a nieskrystalizowany PS jest nieco mocniejszy. Trzy popularne warianty PS stosowane w produktach jednorazowych to OPS (polistyren orientowany)EPS (polistyren ekspandowany) i HIPS (polistyren wysokoudarowy). Wszystkie nadają się do recyklingu.

 

 - OPS  wytwarzany jest poprzez rozciąganie ekstrudowanej folii PS w dwóch kierunkach, wzdłużnym i poprzecznym. Proces ten zwiększa sztywność materiału i poprawia widoczność. Głównym zastosowaniem OPS są  przezroczyste pojemniki  i pokrywki na żywność ze względu na wyraźny wygląd. OPS nadaje się przede wszystkim do zimnych i suchych potraw i nie nadaje się do ciepłych potraw. 

 

 - EPS  to miękkie tworzywo sztuczne, które kojarzy się głównie z produktami piankowymi. EPS jest wytwarzany z małych kulek styropianu z dodaniem pentanu za pomocą ciepła i ciśnienia. Kulki są ekspandowane do mieszanek składających się w 98% z powietrza i 2% z polistyrenu. EPS to lekki materiał, który dobrze izoluje zarówno ciepło, jak i zimno

 

 - HIPS  to polistyren, do którego dodaje się kauczuk butadienowy, aby zmiękczyć materiał i nadać mu wyższą wytrzymałość, dzięki czemu tworzywo można formować. Materiał nadaje się przede wszystkim do zimnej i suchej żywności, a pojemniki na żywność wykonane z HIPS nie są przeznaczone do podgrzewania. Dzięki zawartości gumy HIPS jest bardziej odporny na tłuszcz niż OPS.

 

2. PE (Polietylen)  to tworzywo sztuczne na bazie węglowodorów, nadające się do spalania. PE ma wysoką elastyczność na temperatury i może wytrzymać niskie temperatury. PE jest również odporny na chemikalia, niewrażliwy na wilgoć i może być stosowany w wodzie. Podczas produkcji nie dodaje się ani nie usuwa żadnych chemikaliów, z wyjątkiem barwników, które mogą być dodawane w celu zabarwienia produktu. Popularne produkty wykonane z PE to plastikowe torby butelki nakrętki i folie

PE jest klasyfikowany według gęstości i rozgałęzień. Oto trzy najpopularniejsze rodzaje PE stosowane w produktach jednorazowych:

Obecnie ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez opakowań. Są one wykorzystywany w wielu branżach takich jak: spożywcza, farmaceutyczna czy kosmetyczna. Dlatego wybór odpowiednich opakowań nie może być przypadkowy. Wybierz produkty z tworzywa sztucznego z naszej oferty i ciesz się zadowoleniem Twoich klientów. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na opakowania wykonane z polistyrenu (PS), polietylenu (PE) czy politereftalanu etylenu (PET) to możesz mieć pewność, że wybierasz wysokojakościowe produkty, które charakteryzują się dużą wytrzymałością.