Ekologiczne opakowania (eko opakowania) to same korzyści - oferta hurtowni Tedmark.

 

Ekologiczne opakowania dla gastronomii to wręcz podręcznikowa sytuacja typu win-win. Na ich użyciu korzystasz Ty, korzysta Klient i korzysta środowisko naturalne. Prawda, że brzmi więcej niż dobrze ? 

 

Zacznijmy od tego, dlaczego jest to wygrana dla Ciebie: 

 

 

Teraz zastanówmy się, dlaczego wygrywa Klient: 

 

 

Ekologiczne pudełka dla gastronomii - sklep internetowy

Ponieważ świetnie zdajemy sobie sprawę z powyższych zalet, to w naszej ofercie znajdziesz rozmaite rodzaje ekologicznych pudełek , wśród których z pewnością znajdziesz takie, które będą odpowiednie dla Twojego biznesu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz cukiernię czy buregerownię - ekologiczne pudełka różnego rodzaju sprawdzą się w określonych sytuacjach. W tej kategorii znajdziesz też  sztućce czy słomki , ale do nich najłatwiej będzie dotrzeć, jeśli klikniesz na liście po lewej stronie określoną sekcję. 

 

Opakowania ekologiczne – producent powinien znać oczekiwania klientów! 

To może wydawać się oczywiste, ale warto ten wątek rozwinąć. Opakowania ekologiczne dla gastronomii powinny być „skrojone” pod klienta, uwzględniać jego potrzeby. Wybór przyjaznmych środowisku, jednorazowych rozwiązań jest ogromny i klient dosyć łatwo może się w nim pogubić. Odpowiednia hurtownia będzie jednak znała na tyle dobrze swój asortyment, że bez problemu doradzi mu odpowiednie produkty. 

Może się wydawać, że każdy kupujący doskonale wie, czego będzie potrzebował. Właściciel baru szybkiej obsługi wybierze np. pudełka kartonowe na kurczaka lub hamburgera, zaś osoba odpowiadająca za lokal sałatkowy zdecyduje się na opakowania dedykowane właśnie zdrowej żywności

Warto jednak spojrzeć na tę kwestię szerzej – osoby pracujące w takiej hurtowni z pewnością znają branżę i panujące w niej trendy, wiedzą, jak mogą ewoluować poszczególne punkty z żywnością na wynos. Oczekiwania klientów takich lokali dynamicznie się zmieniają, często dzieje się tak, że menu danego baru ulega dynamicznym, wcześniej nieplanowanym zmianom. Okazuje się wtedy, że właściciel musi zamówić opakowania ekologiczne, których wcześniej nie brał nawet pod uwagę. 

Dobrym pomysłem jest nawiązanie kontaktu z producentem, który dobrze „czuje” rynek – jego oferta może być dla nas w przyszłości istotnym wskaźnikiem. 

 

Opakowania biodegradowalne – producent powinien je mieć w swojej ofercie 

Ekologiczne opakowania do żywności są nie tyle przyszłością, co teraźniejszością. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat świadomość ekologiczna klientów zauważalnie wzrosła i często oni zwyczajnie rezygnują ze stołowania się z miejscach, których profil działania nie jest przynajmniej częściowo prośrodowiskowy. 

Lokale, restauracje, bary szybkiej obsługi – wiele z tych miejsc odchodzi od stosowania jednorazowych sztućców czy talerzy wykonanych z tworzywa sztucznego. Powodem, dla którego tak się dzieje jest nie tylko zmieniające się prawo, ale właśnie mentalność nowoczesnych klientów, która wyklucza korzystanie z akcesoriów gastronomicznych wykonanych z plastiku. 

Z tego powodu opakowania ekologiczne odgrywają tak ważną rolę – te zmiany będą postępować i coraz częściej będziemy spotykali eko-rozwiązania w punktach z jedzeniem na wynos. 

 

Opakowania ekologiczne – warto je rozważyć! 

Jak widać, temat ten zyskuje coraz większą popularność. Poza wymienionymi wcześniej zaletami, takie rozwiązania mają jeszcze jedną, choć bardzo subiektywną zaletę – wydają się znacznie bardziej naturalne. 

Pudełka , kubki i talerzyki wykonane z naturalnych elementów zwyczajnie mogą wydawać się klientowi bardziej atrakcyjne, właśnie ze względu na swoje pochodzenie. Oczywiście, nie każdy gość naszej restauracji musi myśleć w ten sposób. Jednak fakt, że korzystamy z rozwiązań bezpośrednio odnoszących się do środowiska naturalnego może mieć dla niektórych kolosalne znaczenie. To, obok niezwykle łatwego recyklingu jeden z głównych powodów dla którego opakowania ekologiczne cieszą się tak dobrą opinią.