Fulfillment dla e-commerce

 

 


Branża e-commerce to najprężniej rozwijająca się branża od początku pandemii w 2020 roku. W tym czasie zrodziło się wiele biznesów, a wiele istniejących fizycznie przeniosło działalność do sieci. W związku z tym przed przedsiębiorcami stanęło wiele wyzwań jak kwestie magazynowania towaru oraz ich transport. Nic więc dziwnego, że kwestie logistyczno-spedycyjne  tzw. fulfillment czy dropshipping stały się w zasadzie osobną branżą wspierającą rynki e-commerce praktycznie każdego rodzaju.
No tak tylko czym jest wspomniany fulfillment i jak można na nim oprzeć biznes działający w internecie?

 

Jeśli chcesz umówić rozmowę ze specjalistą w sprawie fulfillment kliknij tutaj:

 

 

Czym jest fulfillment i jak może pomóc rozwinąć Twój biznes?logistyka

Fulfillment to nic innego jak oddanie tak zwanej „fizycznej” obsługi sklepu internetowego partnerowi zewnętrznemu. Mówimy tu o kwestii magazynowania towaru, obsługi zamówień po stronie magazynowej, transport od producenta do klienta docelowego, a nawet pakowanie czy przepakowywanie towaru.

W Tedmark fulfillment dla e-Commerce to pełna obsługa partnerska dla Twojego biznesu. Odbieramy towar, składujemy go na własnej powierzchni magazynowej, zapakujemy oraz przetransportujemy prosto do klienta docelowego. Dzięki temu, prowadzenie biznesu staje się o wiele prostsze. A najtrudniejszą część związaną z handlem internetowym oddajesz w ręce profesjonalistów.

 

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z obsługi typu fulfillment dla e-Commerce?

Przede wszystkim ważne jest dobranie odpowiedniego partnera do obsługi zamówień. W Tedmark mamy aż 35 lat doświadczenia w branży HoReCa, dzięki czemu posiadamy sieć kontaktów oraz doświadczenie, które umożliwia nam sprawną współpracę z największymi centrami dystrybucyjnymi oraz klientami, którzy posiadają lokalizacje liczone w tysiącach.

Na co możesz liczyć w przypadku usług fulfillment dla e-commerce?

Oczywiście każda firma zajmująca się fulfillmentem posiada inną ofertę i możliwości związane z obsługą zamówień. W Tedmark stawiamy na kompleksowość. Ofertę stworzyliśmy na podstawie wieloletniego doświadczenia oraz we współpracy z naszymi klientami. Aktywnie słuchamy ich potrzeb, dzięki czemu dziś możemy zapewnić wiele usług takich jak:

- magazynowanie towaru

- transport ( od producenta do klienta docelowego)

- transport na terenie całych Niemiec

- etykietowanie, brandowanie, oklejanie paczek

- co-packing

- konfekcjonowanie pakunków

-dostarczanie paczek na terenie Niemiec do punktów odbioru przez własny tabor

- magazynowanie produktów premium

- obsługa marketplace np.: Allegro czy Facebook

- obsługa Social Media fanpage Facebook oraz Instagram

- możliwość dostarczania towarów do centrów dystrybucyjnych FMCG.

 

Kompleksowość zaklęta w jedno słowo.

Fulfillment to podstawa działania wielu biznesów w sieci. Ponieważ w Tedmark kompleksowość stała się podstawą dla naszych działań i rozwoju, zaproponowaliśmy naszym klientom mało na rynku rozwinięte rozwiązania, którymi są : Magazynowanie produktów premium oraz ekspansję na rynek niemiecki

W przypadku magazynowania produktów premium możemy pochwalić się powierzchnią magazynową, która wynosi prawie 6000 m2 i jest specjalnie przygotowana, tak by można było przechowywać w niej produkty wymagające bezpiecznej przestrzeni, takie jak: wysokiej klasy sprzęt IT czy produkty spożywcze.

Każdy magazyn powinien posiadać odpowiednie atesty. Jest to kwestia, na którą powinni zwracać uwagę przedsiębiorcy rozważający współpracę z firmami związanymi z przechowywaniem i transportem towarów. Magazyn Tedmark posiada ważne atesty i certyfikaty: ISO 9001:2015 oraz HACCP.

 

Ekspansja na rynek zagraniczny to jedna z unikalnych zalet oferty Tedmark. Niewątpliwą zaletą branży e-commerce jest możliwość rozwijania biznesu nie tylko na rynkach lokalnych, ale i poza nimi. W przypadku Tedmark, zapewniamy możliwość ekspansji na rynku zachodnim. Posiadamy niemiecki oddział firmy, a nasz magazyn znajduje się niecałe 6 km od granicy niemieckiej. Dzięki temu możemy transportować i dostarczać produkty do klientów czy do punktów odbioru przy użyciu własnego taboru, co zdecydowanie przyspiesza transport zagraniczny.

magazyn

Fulfillment i jego wpływ na zaufanie konsumentów.


Biznes budują konsumenci, ważne więc by zbudować ich zaufanie na solidnych podstawach. Zdajemy sobie doskonale z tego sprawę, dlatego również cieszymy się, że zaufało nam wielu przedsiębiorców czy firm współpracujących. Obecnie współpracujemy z ponad 10 firmami przewozowymi na terenie kraju i za granicą. Możemy mówić też długo o tym, jak ważna jest jakość i stan dostarczanych produktów. Wiemy jednak, że ważną część prowadzenia każdego biznesu jest jego opłacalność. Dlatego trudno byłoby nie wspomnieć o tym, że dzięki zaufaniu partnerów miesięcznie wysyłamy ponad 20 tysięcy paczek. Dziennie to ponad 3 tiry towaru. Dzięki temu zapewniamy konkurencyjne ceny. Nasze usługi są tańsze niż te proponowane przez konkurencję.


Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o usługach fulfillment? Masz jakieś pytania lub chcesz zapoznać się z dokładną ofertą? Zapraszamy do kontaktu: fulfillment@tedmark.pl

Lub umów rozmowę z naszym specjalistą ds. fulfillment klikając tutaj: Umów rozmowę

 

 

 


O autautor tekstuorze:

Patrycja, to ekspertka ds. mediów społecznościowych i rynków e-commerce. Specjalizuje się w wykorzystywaniu nowych trendów rynkowych w handlu produktami dla gastronomii. Interesuje się również fotografią produktową, która pomaga w kreowaniu atrakcyjnej wizualizacji naszych opakowań. Poza tym, zgłębia wiedzę dotyczącą ekologicznych rozwiązań, wspierająć firmę w promowaniu świadomych, ekologicznych opcji w branży opakowań gastronomicznych.